Cestovanie a ubytovanie

Rovnako ako využívanie miestnej dopravy za účelom znižovania negatívnych vplyvov na životné prostredie je tak pre vás, ako aj pre planétu, dôležitý zodpovedný výber ubytovania, či konferenčnej miestnosti. Nášmu eco-friendly hotelu bol v roku 2011 udelený prestížny certifikát EU Ecolabel Európskej únie. Zelené podnikanie je pre nás tou najvyššou prioritou, ktorou sa snažíme podporovať udržateľný turizmus na území Slovenska. Všetky naše priestory a ponúkané služby spĺňajú prísne kritéria kvality a zodpovedného prístupu. Výhodnú polohu v centre Košíc a vynikajúcu dopravnú dostupnosť oceňujú nielen biznis klienti, ale aj rodiny s deťmi prichádzajúce za oddychom.

Ponúkame komfortné ECO friendly, PET friendly a CYCLIST friendly ubytovanie v 37 izbách, útulnú letnú terasu plnú zelene s fontánou, moderne vybavené konferenčné priestory s kapacitou od 10 - 120 hostí s nádychom elegancie, program GREEN MEETINGS s možnosťou organizácie zelených konferencií, seminárov, pracovných porád či možnosť organizácie rodinných osláv rôzneho charakteru. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie v celom objekte ako aj káblové pripojenie na izbách, či možnosť parkovania v zádvorí hotela. Unikátom je vlastná nabíjacia stanica pre elektromobily. EKOcestovatelia, ktorí prídu do Košíc vlakom, na bicykli, či elektromobilom majú u nás špeciálne výhody.

Nie len recyklácia a znižovanie odpadu

Priestory Eco friendly Hotela Dália umožňujú klientom spolupodieľať sa na ochrane životného prostredia prostredníctvom separácie odpadu, zavedenia duálneho módu splachovania na toaletách, využívaním ekokozmetiky, solárneho ohrevu vody, prostredníctvom využívania LED svietidiel v priestoroch hotela, svietidiel so senzorom snímania pohybu na chodbách a mnohých ďalších opatrení. U nás nenájdete jednorázové obaly ale len výhradne biodegradovateľné a sklenené balenia, ktoré neprodukujú ďalší vedľajší produkt. Množstvá odpadu znižujeme na minimum.

Počas konferencií majú klienti možnosť vybrať si z ponuky našich GREEN MEETINGS balíčkov s možnosťou zabezpečenia poznámkových blokov z recyklovaného papiera, recyklovateľných pier a ceruziek, či biodegradovateľných USB z bambusu pre účastníkov školenia.

Dbáme na kvalitné jedlo

Podporujeme lokálnych producentov potravín, ktorým dôverujeme a vieme, že kvalita a čerstvosť nimi dodávaných produktov je na najvyššej úrovni. Tým znižujeme uhlíkovú stopu, ktorá vzniká pri zásobovaní a podporujeme lokálnu ekonomiku.

Naše jedlá sú zdraviu prospešné a nutrične vyvážené. Bez problémov pripravíme pokrmy pre celiatikov či vegetariánov v BIO kvalite. O tom, že nám na našich klientoch záleží svedčí aj fakt, že sme sa zapojili do Európskeho projektu na podporu zdravého stravovania a boja proti obezite FOOD.

Staráme sa o miestnu komunitu

Potenciál zmeny životného štýlu mladých ľudí využívame naplno. Naši zamestnanci sa pravidelne zúčastňujú školení priamo v hoteli, kde ich učíme návykom zodpovedného správania sa k životnému prostrediu. Separácia odpadu a šetrnosť pri manipulácii s neobnoviteľnými zdrojmi energie sú na prvom mieste.

Uvedomujeme si aj dôležitosť solidarity a podania pomocnej ruky v dnešnom svete plnom konzumu. Zvyšné jedlo nevyhadzujeme. Podporujeme miestnu charitu pre bezdomovcov, ako aj Košický útulok pre opustené zvieratá.