História Eco friendly Hotela

Ubehlo už 15 rokov, odkedy Hotel Dália uzrel svetlo sveta. Písal sa rok 1997 a rodina Amrichová si chcela splniť svoj sen. Odkúpila strarú historickú budovu na rohu Svätoplukovej a Lofflerovej ulice a pustila sa do prestavdy. Len pre zaujímavosť, týmto úsekom v minulosti viedla stará cisárska cesta, ktorou koncom 19. storočia prechádzal Rakúsko-Uhorský cisár František Jozef II. s cisárovnou Sisi. Preto tu môžete nájsť množstvo krásnych historických budov, ktoré spadajú pod ochranu pamiatkárov.
Stavebné práce boli zložité, pretože budova je kultúrnou pamiatkou. Každý zásah musel byť pod odborným dohľadom pamiatkového úradu. Z tohto dôvodu doteraz nenájdete v hoteli napríklad výťah. Ale schody sú tak či tak ekologickejšie a zdraviu prospešnejšie :)

V roku 2001 hotel slávnostne otvorili. V danom čase bolo k dispozícii 11 izieb 3* kategórie, bar a reštaurácia. Niesol názov Dália Hotel & Restaurant. Zaujímavé bolo aj prvé logo hotela, či dizajn propagačných materiálov, ktoré v tej dobe zaviedli v Košiciach "revolúciu vínovej farby", ktorá sa začala považovať za veľmi elegantnú a rýchlo sa rozšírila aj do iných prevádzok. Áno, Hotel Dália bol už od svojho počiatku priekopníkom v oblasti hotelierstva a udával trendy. Tak je tomu dodnes. Kreatívne nápady a inovácie, ekológia, prístup ku klientovi či zameriavanie sa na detaily. To všetko ste tu mohli nájsť už v roku 2001.

Rok 2008 zahájil veľkú rekonštrukciu a prestavbu, počas ktorej bola dobudovaná takzvaná "nová časť" hotela s izbami 4* kategórie, Banketová sála, Vínny salónik a štýlová Kaviareň. Rekonštrukciou prešla aj Dália Restaurant s priľahlým salónikom a lobby barom. Toto obdobie sa spája aj s náročným dvojročným procesom, ktorý vyústil k získaniu certifikácie EU Ecolabel. Hotel bol premenovaný na Eco friendly Hotel Dália.

V roku 2015 sa začalo s kompletným redizajnom loga, propagačných materiálov aj svetelných reklám. Rok 2016 sa niesol v znamení plánovania a realizácie novej webovej stránky hotela.

V Dálii sa snažíme rásť a zdokonaľovať naše služby už celých 15 rokov. Tento hotel má dušu a atmosféra, ktorú tu môžete zažiť spočíva vo veľkom úsilí ponúknuť našim klientom čo najkvalitnejšie služby, ktoré nezaťažujú životné prostredie.