Od konca septembra 2015 môžu majitelia elektromobilov dobíjať svoje vozidlá už aj počas svojho pobytu v Eco friendly hoteli Dália v Košiciach. Tento jediný certifikovaný ekologický hotel na Slovensku, spĺňajúci prísne kritériá prestížnej Environmentálnej značky EÚ, je tak ďalším bodom na zapĺňajúcej sa mape nabíjacích bodov na území Slovenska. Nabíjacia stanica od Východoslovenskej energetiky a.s. (VSE) sa nachádza v nádvorí hotela na Löfflerovej 1 v Košiciach.

Náš hotel sa rozhodol do portfólia svojich služieb zaradiť aj verejne prístupnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Národná mapa e-mobility www.kdenabijat.sk sa tak na východe Slovenska opäť zahusťuje. Na verejne dostupných nabíjačkách od VSE si vedia fanúšikovia elektropohonu dobiť svoje vozidlá okrem Košíc aj v Poprade, Prešove, Štóse, Levoči, Bojniciach, Nitre či Bratislave.

Synergie

„Iniciatívu Eco friendly hotela Dália vnímame ako prelomový bod. Ide o príklad progresívneho postoja súkromného sektora k problematike životného prostredia,“ hodnotí otvorenie nabíjacej stanice v mene Skupiny VSE Holding vedúci úseku Rozvoj spoločnosti Richard Pieger.

„Zriadením nabíjacej stanice sa Dália stala prvým hotelom v Košiciach a na východnom Slovensku s inštalovanou nabíjaciu stanicou pre elektromobily. Teší nás, že aj týmto ďalším krokom sa približujeme k našej dlhodobej vízii poskytovania služieb umožňujúcim klientom už teraz cestovanie a pobyt v Košiciach s čo najmenším negatívnym vplyvom na životné prostredie,“ hovorí Rastislav Amrich, konateľ hotela Dália. Nabíjačka v Dálii bude navyše ako ďalšiu pridanú hodnotu ponúkať klientom hotela a reštaurácie nabíjanie zdarma.

Zelený hotel, zelená budúcnosť

Špeciálnymi zľavami pre ekocestovateľov motivujeme hostí prichádzajúcich do Košíc aby na svojej ceste využili ekologické dopravné prostriedky. "Je skvelé, že popri vlaku či bicykli to od dnes môže byť aj elektromobil“, uzatvára R. Amrich. 

Prinášame energiu na cesty

VSE vidí pri podpore elektromobility svoju úlohu predovšetkým v oblasti nabíjacej infraštruktúry. Aj preto vybudovala jednu z najpočetnejších sietí verejných nabíjačiek, ktoré sú k dispozícii okrem východného Slovenska aj v Nitre a Bratislave. „Od roku 2010 sa snažíme byť lídrom pri uvádzaní konceptu eMobility na slovenské cesty. Aj preto sme ako prví na Slovensku zakúpili v roku 2011 výhradne elektrické vozidlo do svojho vozového parku a každý rok sa snažíme priniesť niečo nové v oblasti eMobility pre verejnosť,“ zdôrazňuje R. Pieger.